1. pl
  2. en
RYTMIKA

RYTMIKA w naszym przedszkolu to wspaniała muzyczna przygoda przy akompaniamencie pianina na żywo. Na każdych zajęciach wykorzystujemy też instrumenty perkusyjne oraz inne rekwizyty, takie jak piłki, obręcze, szarfy. Poprzez naukę piosenek, ruch do muzyki, jej aktywne słuchanie oraz swobodną improwizację dzieci rozwijają swój słuch muzyczny, motorykę, koordynację słuchowo-ruchową i wyobraźnię oraz uczą się współpracy w grupie (udowodnione zostało, że dzieci, które dużo śpiewają, rzadko mają problemy logopedyczne).

Nasza pani od rytmiki to pani Hania. Prowadzi zajęcia w oparciu o własny autorski program oparty na metodzie rytmiki E.Jacques-Dalcroze’a wzbogacony o elementy metod C.Orffa, Z.Kodalya i B.Strauss. Pani Hania ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny w Wiedniu na kierunku Pedagogika muzyczno-ruchowa i Rytmika oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu. Z naszymi dziećmi będzie prowadzić rytmikę także w języku angielskim i niemieckim.

Na zdjęciach podopieczni z jednego z przedszkoli w Wiedniu, gdzie pani Hania była nauczycielką rytmiki. Teraz będzie z nami w PianoForte, cieszymy się bardzo i dziękujemy!

STATUT PRZEDSZKOLA

REGULAMIN REKRUTACJI

Plac Powstańców Śląskich 17
53-329 Wrocław

przedszkole.pianoforte@gmail.com

+48 720 889 902

Nasze social media: