1. pl
  2. en
MUZYKA

 

Muzyka wzbogaca życie dziecka, rozwija jego wyobraźnię i wrażliwość, pozytywnie wpływa na jego osobowość, nastroje i emocje. Także ma doniosły wpływ na rozwój jego pamięci, intelektu, umiejętności matematycznych, organizacyjnych a także językowych.
 
Najważniejsze przy tym jest to, że przy muzyce dzieci czują się szczęśliwe i bezpieczne, traktują ją bardzo naturalnie, jak doskonałą zabawę. Stałym elementem programu naszego przedszkola jest UMUZYKALNIENIE. Codzienne zajęcia muzyczne, które dla dzieci są wspaniałą zabawą, sprawiają, że rozwijamy w nich zdolności rytmiczne, melodyczne, uczymy audiacji – czyli myślenia muzycznego wg teorii E.E.Gordona.
 
Podstawowym celem zajęć umuzykalniających w naszym przedszkolu jest przygotowanie dzieci do nauki gry na instrumencie bądź lekcji śpiewu poprzez naukę rytmu i wykształcenie słuchu wewnętrznego. Zajęcia prowadzą muzycy, specjaliści w edukacji dzieci, którzy prowadzą również muzyczne zajęcia dla dzieci w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. W czasie zajęć dzieci uczą się śpiewać piosenki, również w języku angielskim - proste utwory i proste teksty. Każda piosenka to nauka nowych interwałów muzycznych, z którymi oswajają się nasze maluchy. Dzieci uczą się czytać zapis rytmiczny, który jest wprowadzeniem do zapisu nutowego, grają na instrumentach perkusyjnych. Gościmy też muzyków, którzy opowiadają nam o swoich instrumentach.

 

STATUT PRZEDSZKOLA

REGULAMIN REKRUTACJI

Plac Powstańców Śląskich 17

53-329 Wrocław

przedszkole.pianoforte@gmail.com

+48 720 889 902

Nasze social media: