1. pl
  2. en

O NAS

Muzyczno-Językowe Przedszkole PianoForte to wyjątkowe miejsce, prawdziwie dwujęzyczne przedszkole z artystyczną duszą, gdzie każdego dnia muzyka towarzyszy dzieciom w odkrywaniu świata i rozwijaniu wszystkich zmysłów. Tworzymy miejsce, gdzie dzieci grając, śpiewając, tańcząc przy muzyce granej na żywo rozwijają się w unikalny sposób. Naszą misją jest również codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie języka angielskiego wykorzystując metodę wczesnej immersji językowej, czyli zanurzenia w języku, dzięki czemu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym. Czerpiemy z pedagogiki Reggio Emilia, której kolebką są Włochy, która na całym świecie nazywana jest dziecięcą pedagogiką słuchania, partycypacji i uważności, gdyż opiera się na inicjowaniu nowych pomysłów i zdobywaniu doświadczeń przez dzieci. Metoda ta zakłada, że każde dziecko ma nieograniczony potencjał rozwoju i jest chętne do interakcji i poznawania otaczającego go świata. Obserwacja każdego dziecka i stymulowanie go do rozwijania jego mocnych stron stanowi jeden z fundamentów tego podejścia.

Nasza koncepcja pracy to:
- indywidualne podejście do rozwoju dziecka
- wspieranie samodzielności
- rozwijanie kreatywności
- wspieranie tolerancji i szacunku do wielokulturowości
- uczenie dzieci empatycznego rozwiązywania konfliktów
- promowanie zdrowego żywienia
-  dbanie o środowisko
-rozwijanie talentów dziecka
- codzienne przebywanie na dworze
- kameralne grupy

STATUT PRZEDSZKOLA