1. pl
  2. en
 
DWUJĘZYCZNOŚĆ
 
Nasze przedszkole realizuje program dwujęzyczny oparty na metodzie wczesnej immersji (Early Partial Immertion), czyli zanurzenia w języku.
Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli: nauczyciel polskojęzyczny, będący jednocześnie wychowawcą danej grupy, odpowiedzialnym za realizację programu dydaktycznego oraz nauczyciel angielskojęzyczny. Dzięki temu dzieci mają całodzienny kontakt z językiem angielskim, przyswajając go w codziennych sytuacjach.
 

NAUCZANIE OPARTE JEST NA ZASADZIE ONE PERSON, ONE LANGUAGE – JEDNA OSOBA KOMUNIKUJE SIĘ Z DZIEĆMI TYLKO W JEDNYM JĘZYKU.

Dzieci, które mają stały kontakt z językiem dzięki tej metodzie - podobnie jak dzieci w rodzinach dwujęzycznych - od początku przyswajają dwa osobne kody językowe, dzięki czemu nie mieszają języków. Z badań nad dwujęzycznością wynika, że po 2-3 latach edukacji metodą immersji dzieci osiągają płynność i pewność siebie w posługiwaniu się drugim językiem.

W nauce języka angielskiego posługujemy się też metodą Bilingual Future. Jest to program wspomagany merytorycznie przez Yellow House English, promujący wprowadzanie dziecka w świat dwóch języków równolegle

 

STATUT PRZEDSZKOLA

REGULAMIN REKRUTACJI

Plac Powstańców Śląskich 17

53-329 Wrocław

przedszkole.pianoforte@gmail.com

+48 720 889 902

Nasze social media: